FOR WOOD
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Start veletrhů FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER a výhodné nabídky na shopex.cz


Ve čtvrtek odstartovala trojice významných veletrhů FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER na PVA EXPO PRAHA. K těmto událostem přinášíme i exkluzivní online akce prostřednictvím našeho marketplace shopex.cz, kde najdete výrobky přímo od vystavovatelů s atraktivními slevami.

 

Pokud jste profesionálem v oblasti interiérového designu nebo hledáte inspiraci pro váš domov, nenechte si ujít veletrh FOR INTERIOR. Zde si můžete osobně prohlédnout nejnovější inovace z oblasti nábytku, interiéru a bytového designu. Mnohé veletržní stánky jsou zaměřeny na produkty, které spojují bytový interiér s lidským zdravím a jejich produkty jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální komfort. Jeden z takových stánků má na PVA EXPO PRAHA náš partner 3D Express, který se specializuje na ergonomické židle ideální pro zlepšení vašeho pracovního prostředí a také pro podporu zdraví vaší páteře. Produkty od partnera 3D Express najdete do neděle 14.4. v hale 3, na stánku B15. Tyto ergonomické židle nabízíme s exkluzivní slevou 10 % na shopex.cz nejen v průběhu veletrhu. Akce potrvá až do 25. dubna 2024.

 

Delso Interiéry, další z našich partnerů, představuje na veletrhu inovativní řešení v podobě výškově nastavitelných elektrických stolů a ergonomických židlí, které jsou speciálně navrženy pro podporu efektivity a pohodlí ve vašem pracovním prostoru. Toto inovativní kancelářské vybavení si můžete prohlédnout na stánku B22 v hale 3. Produkty od partnera Delso Interiéry budou během a po skončení veletrhu k dispozici pro nákup na shopex.cz a do 25. dubna 2024 navíc za akční ceny.

 

Nevynechejte ani nabídku od partnera Mozabrick, od kterého na shopex.cz získáte slevu 15 % na unikátní pixelové mozaiky. Tyto mozaiky jsou fantastickým způsobem, jak proměnit standardní fotografie v oslnivé umělecké dílo, které přidá vašemu interiéru jedinečný charakter.

 

Pozvánka na PVA EXPO PRAHA je určena hlavně pro ty, kteří mají zájem o nejnovější trendy a produkty v oblasti interiérového a zahradního designu a inovací. Veletrhy probíhají do konce tohoto víkendu, poskytující výjimečnou příležitost pro všechny návštěvníky spojit fyzickou prezentaci produktů s výhodami online nákupů prostřednictvím marketplace shopex.cz. Využijte tuto unikátní šanci objevit nové produkty, získat profesionální rady od výrobců a následně si vybrané produkty zakoupit s atraktivními slevami online a dopravou zdarma až k vám domů.

 

Navštivte nás na shopex.cz a transformujte své domácí a pracovní prostředí do nejnovější trendů s produkty, které nabízíme za neodolatelné ceny.

 

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Nová posila z budoucnosti


Úspěch v marketingu je podmíněný neustálým sledováním a také zkoušením trendů a novinek v oblasti komunikace. Proto jsme rozšířili náš veletržní tým o jednoho člena, kterým je digitální dvojče generálního ředitele ABF, a.s. Martina Františka Přívětivého vytvořené pomocí AI. 

V čem je takzvaný avatar v marketingu přínosem? Dokáže hovořit téměř všemi světovými jazyky a pohodlně tak komunikovat i s našimi obchodními partnery ze všech koutů světa. Umí zaskočit za svou „originální předlohu“ a okomentovat kdykoliv jakékoliv téma, když je pan ředitel zrovna časově vytížen nebo nepřítomen. Veškeré důležité informace tak budou dostupné okamžitě a na většině našich online kanálů. 

Jeho první zakázkou byla pozvánka na dubnový veletržní souběh FOR PETS, FOR BEAUTY a FOR KIDS. Stejně jako každý nový člen týmu také náš avatar se musí učit a sžívat se s veletržním světem. Věříme, že bude pomocníkem v naší snaze přinést partnerům i návštěvníkům ještě komfortnější a rychlejší informace, které o našich akcích potřebují.

Držte mu palce!

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Veletrh For Pets a neodolatelné slevy na shopex.cz


 

Milovníci zvířat, připravte se, máme pro vás totiž skvělé zprávy! Díky nadcházejícímu veletrhu For Pets, který se uskuteční v prostorách PVA EXPO PRAHA, jsme pro vás dohodli s našimi ceněnými partnery, Mopsy pro psy a COOL PET, akční nabídku produktů. Tato nabídka je šitá na míru pro každého, kdo hledá kvalitní a cenově dostupné produkty pro své chlupaté členy rodiny.

 

Mopsy pro psy, váš oblíbený zdroj pamlsků pro psy, přináší exkluzivní výběr sušených lahůdek. Těšit se můžete na jedinečné hovězí vazovice, chuťově bohatou vepřovou pánev, delikátní vepřovou lopatku a neodolatelné hovězí kosti vřetenní, které si vaši čtyřnozí přátelé zamilují. A to vše je nyní k dispozici se slevou až 33 %. Je to skvělá příležitost, jak dopřát svým psům to nejlepší, co trh nabízí, a zároveň ušetřit.

 

COOL PET rozšiřuje naši akční nabídku o škálu produktů pro psy i kočky. V této nabídce naleznete například:

 

Kočárek pro psy a kočky: Vyrazte na procházku s vašimi mazlíčky pohodlně a stylově. Tento kočárek je ideální pro starší zvířata nebo pro dlouhé výlety.

 

Batoh a vozík - 2v1: Tento inovativní produkt funguje jako batoh i vozík a nabízí maximální flexibilitu pro cestování s vaším mazlíčkem.

 

Běhací pás Dog Pacer: Udržujte svého psa ve formě bez ohledu na počasí s tímto profesionálním běhacím pásem.

 

Campingová, rybářská skládací židle - velikost XL: Poskytněte komfort sobě i svému mazlíčku během venkovních dobrodružství s naší XL skládací židlí.

 

Dvojitý, double box pro kočky a psy: Zajistěte svým mazlíčkům bezpečný a pohodlný prostor s tímto praktickým double boxem.

 

Nenechte si ujít tuto výjimečnou příležitost zpříjemnit život vašim mazlíčkům a zároveň ušetřit. Objevte a pořiďte produkty na shopex.cz, které zlepší život vašich milovaných mazlíčků, a to za neodolatelné ceny. Připojte se k nám také na veletrhu For Pets, kde budete mít příležitost obohatit životy vašich zvířecích přátel. Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že tento veletrh bude pro vás i vaše mazlíčky nezapomenutelným zážitkem.

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


VÝHODNĚ: cyklistické produkty z veletrhu FOR BIKES na shopex.cz


 

Jaro je tady, a s ním i jeden z největších svátků pro všechny fanoušky cyklistiky – veletrh For Bikes! Tento veletrh představuje jedinečnou příležitost setkat se s komunitou cyklistů, výrobců, a nadšenců do nejnovějších inovací v oblasti cyklistiky.

 

Na shopex.cz jsme tuto příležitost nevzali na lehkou váhu.

 

 

A co jsme si pro vás připravili?

Rozhodli jsme se spojit síly s vybranými partnery a připravit pro vás exkluzivní akční nabídky, které jsou tak dobré, že jim neodoláte. Využijte této jedinečné příležitosti a obnovte svou výbavu.

 

Užijte si jízdu na kole s čistým výhledem

Ve spolupráci s partnerem Vidix, který je známý svou špičkovou nabídkou slunečních a sportovních brýlí, jsme pro vás připravili slevu 10 % na celý jeho sortiment. Nezáleží na tom, jestli hledáte ochranu očí pro vaše cyklistické výjezdy, doplněk pro letní dovolenou u moře, nebo jen stylový doplněk pro každodenní nošení – u nás si vybere zaručeně každý.

 

Láká tě cyklistika a potřebuješ doplnit svou výbavu?

Ve spolupráci s partnerem Cappa 2 jsme zařadili do akce nejen kola pro každodenní výlety, ale také nezbytné cyklistické doplňky. Od brašen na kolo, přes zámky a rukavice, až po bidony a světla na kolo – vše je nyní dostupné se slevou až 64 %. Je to ideální čas vybavit se na nadcházející sezónu.

 

Do pedálů naskočte stylově

A protože víme, jak je důležité být na silnici dobře vybaven, nabízíme vám také exkluzivní slevy až 40 % na cyklistické přilby, tretry a oblečení. Nejenže je naše nabídka široká a kvalitní, ale nyní je i cenově dostupná.

 

 

Naše spolupráce s předními značkami a neustálé hledání nejlepších nabídek znamená, že u nás najdete vše, co potřebujete pro vaše cyklistická dobrodružství. Produkty si můžete prohlédnout a vyzkoušet přímo na výstavišti PVA EXPO PRAHA a následně zakoupit z pohodlí vašeho domova online na shopex.cz.

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


CHYSTÁTE SE STAVĚT DŮM? Chcete bydlet komfortně, zdravě a ohleduplně k přírodě i vaší peněžence?


KDY A KDE?

Sobota 9. března 2024 od 10 hod.

Sobota 23. března 2024 od 10 hod.

Koberovy (Český ráj) Liberecký kraj

 

PROGRAM:

  • Prezentace „Dům vody a tónů" – vítěz tří kategorií soutěže Úsporný dům roku
  • Přednáška a diskusní fórum na téma „Kvalitní dům v širších souvislostech" (požadavky, principy, navrhování, konstrukce a materiály, větrání a vytápění, obnovitelné zdroje energie, hospodaření s vodou, legislativa, dotace, finance...)
  • Prohlídka vzorového domu

 

Ptejte se našich odborníků i obyvatel domů na jejich osobní zkušenosti.

 

PODROBNĚJŠÍ INFORMACE A REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

S ohledem na omezenou kapacitu, se prosíme, registrujte.

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


ZÁJEM O ÚSPORNÉ DOMY je velký!


Informace a odpovědi široké veřejnosti poskytovalo přes 300 vystavovatelů, poradenská centra ze všech oborů a pestrý doprovodný program!

Tímto děkujeme všem vystavovatelům a partnerům za skvělou spolupráci! Velmi nás těší, že stav výše úrokových sazeb i inflace se stabilizuje a prospívá tak stavebnímu oboru a zlepšuje podmínky převážně pro koncové zákazníky.

JIŽ NYNÍ SE TĚŠÍME na další ročník, který proběhne v termínu 6.-8. 2. 2025.

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Zítra začínáme!


Těší se na Vás přední výrobci z oborů úsporného bydlení.

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Den otevřených dveří v pasivním domě z NOVATOPu


Vzorový dům v Čakově disponuje dvěma apartmány, menším a větším, které mohou být pronajímány samostatně i jako celek. Splývá s okolím, vyzařuje jednoduchost, a přesto se pyšní promyšleností až do posledního detailu. Je prošpikován různými čidly a senzory díky instalované technologii pro chytrou domácnost, která dbá nejen na uživatelský komfort, ale i bezpečí a efektivní využívání energií.

Současně umožňuje detailní analýzu provozních dat i nákladů. Díky těmto informacím přesně víte, jaká je v domě hladina CO2, teplota, nebo zda nízká vlhkost nevysušuje vaše sliznice, které mají za následek vyšší náchylnost k nemoci. Pomocí jednoho dotykového tlačítka, nebo aplikace na chytrém telefonu, můžete ovládat v každé místnosti žaluzie, osvětlení, hudbu, teplotu nebo kontrolovat zabezpečení, případně přidělit přístupový kód do domu pro návštěvy, které si dům přijedou prohlédnout, nebo rovnou vyzkoušet. Zajímavostí je i systém Senzomatic kontrolující úniky vody a vlhkost, například při poškození odpadního potrubí nebo pračky.

 

Masivní dřevostavba není jen roubenka či srub

 

Vzorový dům byl otevřen v listopadu 2023 a hostům nabízí odpovědi na celou řadu otázek, které bydlení v rodinném domě doprovází, a to nejen v pasivním. Ti, kteří přišli na den otevřených dveří anebo v něm už strávili pár dní, hodnotí dům velmi pozitivně – oceňují otevřený prostor, řemeslné provedení, čerstvý vzduch, vyrovnané klima v celém domě nebo velké prosklené plochy, které dům prosvětlují a zároveň propojují se zahradou.

 

Pozornosti návštěvníků neunikly ani dominující dřevěné plochy v interiéru, tvořící zároveň nosnou konstrukci domu. Touto technologií se vyznačuje většina návrhů z pera Lukáše Pejsara, který dům navrhl, protože si práci s českými panely NOVATOP oblíbil. Na stavbu totiž přijíždí CLT panely přesně opracované na CNC strojích a celodřevěná masivní konstrukce se z nich poskládá během několika dnů. Hrubá stavba je tak brzy bezpečně uzavřená a výrazně se tím omezuje pronikání vlhkosti do její konstrukce v případě nepříznivého počasí. Zároveň je celá obálka stavby vzduchotěsná, což je jeden z klíčových parametrů pro pasivní domy, navíc bez foliových parozábran, a tedy difuzně otevřená.

 

Ale tím největším benefitem NOVATOPu, který jako architekt oceňuje, je možnost ponechat CLT panely v interiéru přiznané a pracovat s nimi i v rámci dalších interiérových prvků, jako jsou dveře či nábytek, interiér díky tomu působí jednotně a útulně. Ale není to podmínka nechávat viditelné smrkové dřevo, rozhodnutí je na klientech, i v tomto domě si mohou osahat různé možnosti obkladů a zkonzultovat jejich výhody a nevýhody. Nedílnou součástí návrhu bylo i řešení prostorové akustiky, na kterou se myslelo od samého počátku. Zvuk se zde nerozléhá, nevzniká echo, svou roli v tom sehrávají i dřevěné akustické panely, tvořící zároveň moderní designový prvek.

 

„Velmi dlouho v nás zrála myšlenka postavit si vzorový dům. Chtěli jsme mít možnost klientům naživo ukázat kvalitu naší práce, materiály a technologie, se kterými pracujeme, ale taky konkrétní lidi, kteří se pod jejich dům podepisují. Zároveň jsme jim chtěli nabídnout možnost vyzkoušet si bydlení v dřevostavbě, kde je dřevo i jeho vůně neustále přítomno. Když se naskytla příležitost koupit parcelu nedaleko Prahy, v malé klidné vesničce Čakov, bylo rozhodnuto. Tady se vše spojilo v jeden celek a vzniklo místo testování i setkávání s klienty i partnery. Dům se stal naší „srdcovkou", říká architekt Lukáš Pejsar ze společnosti 3AE, která dům provozuje.

 

Adresa domu Adresa: https://maps.app.goo.gl/oKrVjHeu7SS3Skb36  Otevřeno bude pouze v sobotu 17. února 2023 od 10 do 17 hod.

 

Designovou expozici NOVATOP na veletrhu FOR WOOD najdete v hale 5. Přijďte se vnořit do světa provoněného dřevem. Za návrhem expozice stojí stejný architekt – Lukáš Pejsar.

 

 „Tým 3AE jsme si nevybrali náhodou. Jsou příkladem kreativních dynamických mladých lidí, nadšených pro detail, což bylo pro naši volbu rozhodující. Jen tak může vzniknout dílo, které má kvality funkční i estetické,“ popisuje výběr architekta Jiří Oslizlo z NOVATOPu, a dodává: „Lukáš Pejsar dokáže ve svých projektech stoprocentně využít všech výhod našeho pohledového konstrukčního systému a vždy nás překvapí dalším odvážným řešením. Zároveň přemýšlí pragmaticky nad funkčností svých návrhů. Jsem rád, že je  zároveň součástí týmu, který nám  stánek v Praze staví.“ 

 

Více www.novatop-system.cz

 

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Máme pro vás skvělou zprávu: k vašemu novému domu GOOPAN od nás dostanete teplené čerpadlo ZDARMA!


Nemějte obavy krok vpřed k zelenější budoucnosti s námi.Nenechte si ujít tuto příležitost! Více informací najdete na www.goopan.cz.Těšíme se na setkání s vámi na veletrhu FOR PASIV!

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Jaké jsou aktuální trendy v akustice pro rok 2024?


A proč právě sledovat trendy v akustice? Je to obor, o který je velký zájem jak z pohledu investorů, tak architektů a designérů. Protože v době velkých prostorů s minimalistickým čistým vzhledem a hladkých stěn bez dekorací, často vzniká rušivá ozvěna a je třeba ji řešit. Týká se to především kanceláří, restaurací a obchodů, ale nevyhýbá se to ani rodinným domům.

 

A pojďme tedy rovnou na trendy pro rok 2024, jaké myslíte že to jsou?

 

Jen uvedu, že se bavíme o prostorové akustice, tedy o snížení ozvěny, to jsou desky a materiály, které v interiérech vidíme. Oproti tomu stavební akustika (útlum hluku), totiž nikdy není vidět a jde o skladby a technické řešení, které jsou nejčastěji součástí stavebních konstrukcí (tj. stropy, příčky předstěny).

 

Akustika obecně je dnes součástí každého veřejného prostoru a tam kde se na ní zapomnělo, tak se často dodělávají opatření později. Protože sklo, laminát, sádrokarton, betonové stropy, a to vše zvyšuje rezonanci a ozvěnu. Je třeba mít v interiéru dostatečnou plochu pohltivých materiálů, které ji zjemní.

 

A jaké materiály právě frčí?

 

Trend, který vnímám napříč všemi typy materiálů, je jednoznačně využití recyklace. Je to skvělé, že právě v našem oboru se jí tolik daří. Jako typický příklad bych uvedl desky vyrobené z PET lahví. Mají dobré akustické vlastnosti, vzhled a povrch odolného filcu a používají se například na celoplošné obklady stěn, závěsné prvky nebo paravány. Tento materiál sleduji již několik let a v tomto roce očekávám jeho masivní nástup.

 

Stejně tak vnímám i oživení zájmu o desky z dřevní vlny a cementu, známé jako tzv. heraklity. Mnozí z nás si je představí jako nevzhledný obklad z dob minulých, ačkoliv aktuální produkce vychází z původní sto let staré receptury, která využívá dřevěného vlákna, cementu a vody. Vzniká tak materiál v pohledové kvalitě s industriálním vzhledem, který se dobře hodí k moderním interiérům.

 

Dalším nastupujícím materiálem, který ale zatím není moc známý, je micro-perforace dýhovaných desek.

Vestavěný nábytek, obklady, recepce – to vše dnes vídáme vyrobené z klasických desek. Ty jsou však plně odrazivé a často přispívají k nežádoucí ozvěně. Oproti tomu micro-perforace prakticky není vidět a desky mají vynikající pohltivé vlastnosti. Tento druh úpravy materiálu je možný také díky novým výrobním technologiím, které dokáží perforaci o velikosti menší než 1mm.

 

Pokud můžeme zhodnotit, tak kovové podhledy jsou naprostým evergreenem v oblasti obchodních, ale i kancelářských prostor. Trendem by se dal nazvat tahokov, ten však vždy musí být doplněný o vloženou pohltivou izolaci, aby měl akustické vlastnosti, tedy obecně, každý kovový podhled sám o sobě není pohltivý a jeho vlastnosti ovlivňuje právě až izolace. Mimo tahokov jsou to také lamelové kovové podhledy, které zažívají velký boom. Existují v mnoha variacích a povrchových úpravách, a díky své „nesmrtelnosti“ bych je řadil taktéž mezi produkty, které přispívají k ekologii budov. Kov je totiž nejlépe recyklovatelným materiálem.

V interiérech se aktuálně často odhalují stropy a přiznávají technologie, rozvody, a proto je velký zájem o závěsné prvky, a to často samonosné, například kruhy nebo čtverce. Mohou být vyrobené ze skelné vaty, ale také z recyklovaných PET jako jsem uvedl v úvodu.

 

Jako poslední materiál, který stojí za zmínku vyzdvihnout, jsou parametrické lamely, které jsou tvořeny nejen pro zlepšení ozvěny, ale hlavně pro prostor samotný. Jde o tvary, které vytvářejí jedinečné interiéry. Vždy jde o zakázkovou výrobu na základě architektonických požadavků. Vhodných materiálů pro výrobu je vícero a je třeba zohlednit záměr a použití. 

 

A s čím se budeme letos loučit?

 

Na svém vrcholu, nebo spíše za ním, jsou v kancelářských a veřejných prostorech dřevěněné lamelové dílce. Ty nám vládly několik let a je patrné, že tento trend pomalu ustupuje. Ačkoliv v privátním bydlením tu s námi ještě nějakou dobu budou.

 

Co by se dalo také zmínit, je ústup klasických kazetových „čtverců“. Především všude tam, kde mají být vytvořené zajímavé prostory. Jistě, tento typ podhledu má svoje místo ve stavebnictví. Ale dříve to byl naprostý standard, který byl snad opravdu všude. A vnímám globálně, že se hledají spíše jeho alternace. Ve Skandinávii je to například zmíněný heraklit, který tyto dílce z velké části nahradil.

 

Kde můžeme čerpat inspiraci?

 

Zakládáme si, abychom v ACUTECu měli kvalitní, a hlavně široké spektrum materiálů a vždy bylo z čeho vybírat. A to vzhledem k přehršle informací a reklam na internetu na sociálních sítích moc dobře nejde. Osobně preferuji spíše osobní kontakt a objevuji tak opět krásu veletrhů, a to nejen u nás, kde i my se snažíme veřejnost seznámit s různými typy materiálů a představit je „na živo“.  Osobně se těším na podzimní veletrh Orgatec, který se koná jednou za dva roky v Německu. Je zaměřený především na kanceláře a výrobci akustických materiálů se sem sjíždějí z celého světa.

 

https://www.akustickepodhledy.cz/7-aktualnich-trendu-v-akustice-v-roce-2024/

 

Děkujeme za inspiraci a rozhovor.

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Zelených střech přibývá stále rychleji


Ke konci roku 2022 se na území České republiky nacházelo kvalifikovaným odhadem mezi 2,5-3 miliony m² zelených střech, které vznikly od roku 1990. Rozlohou to odpovídá 350-400 fotbalovým hřištím. „Měření provádíme pomocí množství dodaného střešního substrátu, který je klíčovým komponentem vegetačních střech,“ říká předseda Rady Asociace zelených střech a fasád Pavel Dostal.

 

Do ozelenění konstrukcí nejčastěji investují soukromníci, kteří zakládají vegetační střechy především na rodinných domech, komerčních objektech  a bytových domech. Necelou čtvrtinu zelených střech postavili zástupci veřejného sektoru na školách a dalších institucích. „Od července 2022 funguje pro právnické osoby a veřejné instituce nová motivační vyhláška. Pokud na budově mají zelenou střechu, platí snížený stočný poplatek za srážkovou vodu. V evropském měřítku jde o výjimečně progresivní úpravu,“ vyzdvihuje ředitelka Svazu zakládání a údržby zeleně Jana Šimečková, která zároveň dodává, že neřešeným nedostatkem je množství výjimek pro subjekty, které za odvádění srážkové vody platit vůbec nemusí.

 

V Česku loni dominují takzvané extenzivní zelené střechy (86 %), pro jejichž vegetaci stačí několik centimetrů substrátu. Nezatěžují příliš stavební konstrukci, takže nejsou náročné na finance ani údržbu. Často na nich rostou sukulenty, přírodní typy zelených střech s vyšší luční vegetací složenou z travin a bylin podporují biodiverzitu.  „I drobná ozeleněná střecha zadrží vodu v místě dopadu a odpaří ji zpět do malého vodního cyklu. Přispěje tím ke stabilizaci mikroklimatu v zastavěném území a předejde lokálnímu přetížení kanalizace,“ vyjmenovává benefity Šimečková.

 

Intenzivní neboli pobytové zelené střechy, které potřebují vyšší vrstvu substrátu kvůli pestřejšímu sortimentu rostlin, tvořily jen necelou pětinu loni založených střech. Mnohdy vznikají na podzemních parkovištích a v městském parteru působí jako parkové plochy.

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Designová expozice NOVATOP bude mít premiéru na veletrhu For Wood


Už pravidelně na výstavách přibližujeme výhody dřeva nejširšímu publiku a ukazujeme, jak atraktivní můžou být stavby z tohoto materiálu. Dřevo je známé svou pevností a přirozenou krásou a my ukazujeme nový pohled na design a konstrukce, které z něj lze realizovat. Nechceme ale podléhat módním trendům a tlačit dřevo všude a za každou cenu s cílem spasit planetu. Doporučujeme ho používat výhradně tam, kde zúročí své přednosti před jinými materiály,“ říká Jiří Oslizlo, předseda představenstva společnosti AGROP NOVA a.s., která je výrobcem uceleného stavebního systému NOVATOP.

 

Návrh a montáž byly svěřeny do rukou společnosti 3AE, která je dlouholetým certifikovaným partnerem této značky. „Inspiroval jsem se buněčnou strukturou dřeva, která je samou podstatou a základním kamenem všech výrobků NOVATOP. Snažil jsem se co nejlépe splnit zadání tak, aby bylo možné prezentovat široký sortiment a zároveň byla expozice přehledná a měla vysokou estetickou kvalitu. Mou snahou bylo vytvořit výjimečný a poutavý prostor, který na sebe strhne pozornost a vyzve zvědavého návštěvníka ke vstupu do světa NOVATOP. V útrobách expozice jsou přehledně a v harmonii prezentovány veškeré výrobky, na dotykové obrazovce formou interaktivní prezentace pak realizace z celého světa,popisuje svůj návrh architekt Lukáš Pejsar.

 

Design a funkce

 

Pohledové konstrukce NOVATOP s důrazem na detail vybízí k originálním řešením a tvoří dominantu 5 metrů vysoké expozice.  Podařilo se vytvořit prostor, který nejen splňuje estetické nároky, ale také představuje možnosti, jak může dřevo obohacovat moderní stavby. „Baví mě na tom to, že nic není problém,“ komentuje svůj návrh Lukáš Pejsar. „Můžu zhmotnit svou fantazii bez toho, abych se musel svazovat dogmaty, která by mě omezovala v návrhu. Jakýkoliv tvar vymyslím a přenesu do virtuálního modelu, pak v NOVATOPu naprosto přesně vyřežou CNC stroje. Díky tomu jsou veškeré detaily naprosto přesné a čisté.“

 

Konstrukční řešení bylo výzvou pro architekta i projektanty a ve finále se obejde bez nosných ocelových prvků, statika bude zabezpečena pouze s pomocí táhel. Z praktických důvodů byl při zadání kladen velký důraz na minimalizaci prací, manipulační techniky a času na výstavišti, proto jsou jednotlivé díly vysoce prefabrikovány a na výstaviště přijede stavebnice. Součástí jsou i dva moduly, které mají hned tři funkce – tvoří těžiště stánku, zázemí pro provoz a úložiště všech materiálů, které jsou na výstavě potřeba – od židlí, obrazovek až po propagační materiály a občerstvení. Zásadní pro takovou expozici je možnost znovuvyužitelnosti, což vyžadovalo efektivně domyslet řešení pro opakované složení a rozložení s přesahem na logistiku, včetně uložení na kamion, aby se maximálně optimalizovaly náklady.

 

„Tým 3AE jsme si nevybrali náhodou. Jsou příkladem kreativních dynamických mladých lidí, nadšených pro detail, což bylo pro naši volbu rozhodující. Jen tak může vzniknout dílo, které má kvality funkční i estetické,“ popisuje výběr architekta Jiří Oslizlo. „Lukáš Pejsar dokáže ve svých projektech stoprocentně využít všech výhod našeho pohledového konstrukčního systému a vždy nás překvapí dalším odvážným řešením. Zároveň přemýšlí pragmaticky nad funkčností svých návrhů.  V tomto případě opět zabodoval,“ dodává s palcem nahoru Jiří Oslizlo.

 

NOVATOP je jedním z nejmodernějších výrobců velkoplošných vícevrstvých desek a CLT v Evropě. Výjimečná řemeslná kvalita všech výrobků je stabilní už tři desetiletí a ukázala se jako nejsilnější obchodní argument. „Přes dvacet let spolupracujeme na vývoji nových výrobků s těmi nejlepšími odborníky ze světa dřevostaveb. Rád bych své životní zkušenosti ze zahraničí zúročil a pomohl přenastavit české myšlení a způsoby stavění. Protože stavět ze dřeva není nutný kompromis pro naplnění ESG reportů, ale prestiž a společenská odpovědnost, způsob, jak respektovat přírodu a zabezpečit kvalitu života i pro budoucí generace. My o udržitelnosti nemluvíme, my ji u nás ve výrobě opravdu žijeme. A proto jsme si například místo koberce vybrali dlaždice českého výrobce Fortelock, vyráběné patentovanou technologií z plastového recyklátu. Jsou praktické a můžeme je používat opakovaně, ve finále se dají znovu recyklovat,“ uzavírá Jiří Oslizlo. více informací zde

 

 

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


KAM ZA DŘEVOSTAVBAMI NA VELETRHU FOR WOOD


Koncentrace stavebních firem a odborného poradenství na jednom místě. To je stavební veletrh FOR WOOD, kde od 15. do 17. února najdete nepřeberné množství inspirace, novinek a především jedinečnou příležitost osobního setkání s firmami realizující dřevostavby.Jaké stánky na veletrhu navštívit?Kromě stánku ADMD v hale 2 sektoru D, který byste neměli minout, bude pro každého zájemce o bydlení důležité navštívit přímo realizační firmy. Stavební firmy s certifikátem Dokument národní kvality poznáte podle hnědé vlaječky na stánku. Tento certifikát se velmi přísně věnuje kvalitě dřevostaveb a jeho nároky na provádění stavby převyšují zákonem dané požadavky. Na stánky těchto firem rozhodně zajděte a zjistěte, zda právě jejich nabídka bydlení bude vyhovovat Vašim potřebám. Zelené vlaječky najdete u firem dodávajících materiály, služby či technologie do dřevostaveb. Také ty stojí za návštěvu, pokud se zajímáte o výstavbu do detailu více informací zde 

 

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Jak stavět dřevostavby z pohledu certifikační instituce?


Technici Dřevařského ústavu navštíví ročně kolem 400 dřevostaveb. Při diagnostice objektů i při hledání „záhadných“ příčin vad a poruch staveb se setkali již s mnoha chybami. Ve své práci se dlouhodobě snaží podporovat kvalitu dřevostaveb i rozšiřovat znalosti stavitelů, montážníků, projektantů i investorů.


Při návrhu, projektování i výstavbě je důležité se řídit několika základními pravidly. Aby dřevostavba dlouhodobě přinášela všem zainteresovaným stranám radost, je nutné věnovat pozornost stavebním doporučením a detailům s ověřenou platností.

Více informací o programu na webu pořadatele.

Souběžně poběží také veletrh For Pasiv a Střechy Praha.

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Odborné poradenství zdarma přímo na veletrhu!


                   

                      

 

 

PORADÍME S VAŠIMI PLÁNY NA STAVBU ČI REKONSTRUKCI!

 

Hala 2D, číslo stánku 2C04

 

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Chcete konzultovat svůj záměr či projekt? Jeho financování? Dostupné dotace? Využijte naše bezplatné poradenství a zkušenosti nezávislých odborníků.

 

Dům staví nebo rekonstruuje většina z nás jen jednou za život a často se jedná o tu největší životní investici. Určitě se proto vyplatí svoje vysněné bydlení důkladně naplánovat a své plány konzultovat s odborníky. Ti dokážou snadno odhalit, co se skrývá za líbivými fotkami z katalogu, vysvětlit vám, na co si dát pozor a nasměrovat vás k optimálnímu konceptu, který bude zapadat nejen do vašich představ, ale bude zohledňovat i vaše finanční možnosti.

 

Získejte bezplatně odpovědi na všechny své otázky! Nechte si poradit přímo od expertů na úsporné a pasivní domy. Nezávisle, zkušeně a zadarmo.

 

K dispozici vám budou odborníci Centra pasivního domu, od kterých můžete získat tipy a inspiraci. Seznámí vás s osvědčenými postupy, které vám pomohou proměnit sen o komfortním domově ve skutečnost.

 

 

KDO VÁM BUDE RADIT?


ČTVRTEK - 15. 2. 2024


STŮL Č. 1 TÉMA: Konzultace projektových a architektonických návrhů
10:00–13:00 Petr Hlavatý
13:00–16:00 Ing. Petr Dusil
16:00–18:00 Ing. Martin Petr
STŮL Č. 2 TÉMA: Materiály a technologie
10:00–12:00 Ing. Martina Kuchařová
12:00–18:00 Bc. Lukáš Rudišin
STŮL Č. 3 TÉMA: Úspory energie a kvalitní vnitřní prostředí
10:00–13:00 Mgr. Stanislav Paleček
13:00–15:00 Ing. Martin Petr
15:00–18:00 Mgr. Stanislav Paleček

 

PÁTEK - 16. 2. 2024


STŮL Č. 1 TÉMA: Konzultace projektových a architektonických návrhů
10:00–13:00 Ing. arch. Martin Krč
13:00–16:00 Ing. Irena Truhlářová
16:00–18:00 Ing. Petr Marx
STŮL Č. 2 TÉMA: Materiály a technologie
10:00–16:00 Doc. Ing. Martin Lidmila Ph.D.
16:00–18:00 Ing. Veronika Skorunková
STŮL Č. 3 TÉMA: Úspory energie a kvalitní vnitřní prostředí
10:00–14:00 Mgr. Stanislav Paleček
14:00–18:00 Ing. Rostislav Kubíček

 

SOBOTA - 17. 2. 2024


STŮL Č. 1 TÉMA: Konzultace projektových a architektonických návrhů
10:00–17:00 Ing. arch. Jan Márton
STŮL Č. 2 TÉMA: Materiály a technologie
10:00–13:00 Aneta Kunešová
13:00–17:00 Bc. Lukáš Rudišin
STŮL Č. 3 TÉMA: Úspory energie a kvalitní vnitřní prostředí
10:00–14:00 Ing. Martin Růžička
14:00–17:00 Ing. arch. Martin Krč

 

Jsme tu pro Vás po celou dobu veletrhu! Získejte bezplatně odpovědi na všechny Vaše otázky!

 

NEBOJTE SE ZEPTAT TĚCH NEJLEPŠÍCH!

 

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


GOOPAN - specialista na výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů


ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Jak na energeticky úsporný domov, zelenou střechu či dřevostavbu poradí veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD


V Letňanech budou zastoupena všechna odvětví související s energeticky úsporným bydlením, ať už se jedná o stavbu či rekonstrukci. Nebudou chybět fotovoltaické systémy, technologie větrání i klimatických modulů, dřevostavby, rekuperační jednotky, tepelná čerpadla, moderní stavební materiály, okna a stínění a mnoho dalšího.

„Kromě nejnovějších technologií však veletržní souběh umožní také setkání s profesionály a bezplatné konzultace přímo na veletrhu v Poradenském centru. Mnoho dalších zásadních informací přinese i doprovodný program, a to jak pro profesionály, tak pro širokou veřejnost,“ řekla ředitelka veletržního souběhu Kateřina Maštalířová.

 

Poutavé expozice v Letňanech postaví nejvýznamnější tuzemské i zahraniční firmy, nebudou mezi nimi chybět například Internorm, Heluz, Atrea, Elektrodesign, AL Pergoly, Ciur, Novatop, Nema, RD Rýmařov, Dřevostavby Biskup a mnoho dalších.

 

Zelené střechy i dotace

Už první den veletrhů 15. února nabídne řadu zajímavých přednášek, například v 11:00 od Asociace dodavatelů montovaných domů, která poradí, jak se zorientovat na trhu dřevostaveb. Od 12:30 bude možné zúčastnit se přednášky Úsporný dům jako cesta k nezávislosti od Centra pasivního domu. Dotace a energetická opatření pro rodinné domy 2024, to bude téma, o němž budou hovořit profesionálové ze společnosti G SERVIS CZ od 14:30. Koho zajímá téma vzduchotěsnosti v novostavbách i rekonstrukcích budov, neměl by si nechat ujít čtvrteční přednášku odborníka Stanislava Palečka od 14 hodin.

 

Také pátek 16. února přinese hned několik zajímavých přednášek a workshopů s odborníky z oblasti nízkoenergetických staveb. Například o současném trendu – zelených střechách – přednesou odborníci ze Svazu zakládání a údržby zeleně od 12:00. Kdo hledá inspiraci pro realizaci a provoz rodinného domu, přijde si na své během prezentace případové studie referenčního rodinného domu od Jiřího Bednarského ze Saint-Gobain Construction Products CZ od 10:30. Odborníci ze společností ARCHCON atelier a Dřevostavby Biskup sdělí zájemcům zajímavé informace během přednášky s názvem Dům v elementu vody – od studie po uživatelské zkušenosti, která začne v 17 hodin.

 

Také poslední den veletrhů sobota 17. února přinese mnoho zajímavých setkání, třeba s odborníky ze Státního fondu životního prostředí ČR, kteří ve 14:15 poradí, jak na úsporné bydlení. Komplexní renovace rodinného domu bude tématem přednášky firmy ASTING CZ PASIVNÍ DOMY od 10:20. Principy a výhody systému předsazené montáže oken a dveří Triotherm+ budou prezentovat profesionálové ze společnosti Meesenburg od 11:10.

 

Podrobný program veletržního souběhu FOR PASIV a FOR WOOD najdete ZDE.

 

Veletržní souběh obohatí také akce STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO, která je největší akcí v oboru střech v České republice a střední Evropě s tradiční účastí nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů.

 

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


DŘEVOSTAVBY BISKUP: Dřevostavba je život


DŘEVOSTAVBY BISKUP vám přinášejí domovy postavené z ekologických masivních dřevěných panelů DEKPANEL a pevných dřevěných skeletů. Specializujeme se na individuální výstavbu nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb, kde je každý projekt pojatý individuálně dle potřeb a přání klienta. V maximální míře využíváme obnovitelné suroviny s důrazem na udržitelný rozvoj.

Hledáte dodavatele stavby, který klade důraz na kvalitu a partnerský přístup? Navštivte nás v hale 5 – A08, kde naši odborníci s vámi rádi proberou všechny výhody našich dřevostaveb.

Nezáleží na tom, zda již máte zpracovaný vlastní projekt, nebo představu o vysněném domě nosíte zatím jen v hlavě. Jsme připraveni naslouchat vašim přáním a potřebám. Vámi připravený projekt umíme dotáhnout do realizační podoby, v opačném případě vás propojíme se zkušenými architekty, se kterými úzce spolupracujeme.

„Postavíme vám skutečný domov – místo, kde se vaše rodina bude cítit šťastně a bezpečně. Jsme připraveni vytvořit pro vás nejen střechu nad hlavou, ale také místo, které budete s hrdostí nazývat svým domovem.“

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Tým DŘEVOSTAVBY BISKUP

www.drevostavbybiskup.cz

 

 

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Přijďte si vyzvednout zdarma novinku letošního roku


Přijďte si vyzvednout zdarma novinku letošního roku Přehled dodavatelů a projektů dřevostaveb pro rok 2024 a ročenku Pasivní domy pro rok 2024, která je také k vyzvednutí na našem stánku  5B01 v hale č.5 na veletrhu For Wood a For Pasiv od 15. do 17.2.2024. Určitě si zde vyberete svého dodavatele Vaší nové dřevostavby, nebo pasivní stavby.

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Nejoblíbenější rodinný dům z nabídky společnosti EKOPANELY SERVIS s.r.o.


Nechybí ani praktická technická místnost a samostatné WC oddělené od soukromé koupelny. Je to optimální řešení nového ekologického bydlení se zdravým vnitřním klimatem na vlastním pozemku. (v soukromém objektu bez přímých sousedů). Francouzská okna jsou orientována do zahrady, kde je možné dodatečně zastřešit terasu. Dle požadavků je možné doplnit stavbu o zastřešené parkovací stání navazující na vstup do objektu. Nízkoenergetický provoz domu nezatíží vaši peněženku a realizace Vaší představy od projektu po konečnou realizaci pod jednou firmou zajistí Vaši plnou spokojenost. Více informací vám rádi poskytneme přímo na veletrhu, naše číslo stánku je 5B18 nebo zde: https://www.ekopanely.cz/typove-projekty/alfa-140

 

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


VÍCE O DŘEVOSTAVBÁCH ZJISTÍTE DÍKY ADMD NA VELETRHU FOR WOOD


DOPROVODNÝ PROGRAM OD ADMD BUDE NABITÝ

Jako nezávislý odborníci v oboru stavebnictví máme příležitost organizovat doprovodný program věnovaný dřevostavbám. Přednáškový prostor najdete taktéž v hale 2 sektoru D vedle stánku ADMD. Program poběží od čtvrtka do soboty vždy od 11 do 16 hod. Těšit se můžete na více než 20 řečníků, kteří Vám představí téma dřevostaveb z mnoha úhlů pohledu.

Sledujte náš web plný článků o dřevostavbách, nebo sociální sítě FacebookLinkedInInstagram. A nezapomeňte, že spoustu zajímavých videí najdete na našem YouTube kanálu.

 

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Plán výstaviště


ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Plán výstaviště


ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Potřebujete domov pro velkou rodinu?


Typová dřevostavba Bungalov 106 představuje ideální domov pro velkou rodinu. Nejsilnější stránkou tohoto bungalovu je praktické využití jeho vnitřního prostoru. Společenská část, kuchyň s jídelnou a obývací pokoj, je výjimečně prosvětlená a díky otevřenému střešnímu prostoru i nezvykle vzdušná. Moc rádi vám představíme naše domy, které nyní nabízíme za skvělou cenu. Jeden z nich je například chlouba RD Rýmařov Bungalov 106 za neuvěřitelnou cenu 5 474 560 Kč. Neváhejte navštívit náš stánek. Více informací na www.rdrymarov.cz

 

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD představí novinky oboru energeticky úsporného bydlení, dotací i dřevostaveb


Komplexní informace, novinky, trendy a produkty od výrobců a značek z Česka i zahraničí zaměřených na energeticky úsporné bydlení a s ním související nové technologie napříč obory, to pravidelně přináší unikátní veletržní souběh akcí FOR PASIV a FOR WOOD.

„Na veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD nechodí návštěvníci jen za produktovými novinkami širokého portfolia firem, ale také za odborníky pro rady. Letošní ročník nebude výjimkou, nabídne možnost bezplatných konzultací s profesionály v Poradenském centru, ale také na stáncích jednotlivých vystavovatelů. Jako tradičně zde zájemci zjistí i maximum informací o aktuálních podobách dotačních programů, o dřevostavbách nebo energetických úsporách,“ řekla ředitelka veletržního souběhu Kateřina Maštalířová.

Dotace přehledně a podrobně

Jaké dotace pro úsporné bydlení bude možné získat v tomto roce, za jakých podmínek a jak zjistit, na co jsou které nejvhodnější? To návštěvníci zjistí například u odborníků na expozici Státního fondu životního prostředí ČR, jejímž hlavním tématem budou dotační programy Nová zelená úsporám Standard, Nová zelená úsporám Light a Oprav dům po babičce. Poslední zmiňovaný program navíc návštěvníkům představí významnou novinku, kterou je možnost získat výhodný úvěr od bank a stavebních spořitelen na komplexní renovaci.  

Ministerstvu životního prostředí ČR se spuštění zvýhodněných úvěrů od února podařilo dojednat s Asociací českých stavebních spořitelen a Českou bankovní asociací. „Úvěry budou pro domácnosti dostupnější než běžně nabízené komerční produkty. Úročeny budou maximálně polovinou úrokové sazby stanovené ČNB platné v aktuálním období pro úvěry na bydlení. V současném období se bude pohybovat okolo 3,5 %,“ uvedl ministr životního prostředí Petr Hladík. Druhým významným parametrem zvýhodněného úvěru je možnost až dvacetiletého splácení, což se spolu s garantovaným nízkým úrokem projeví zejména v nízkých měsíčních splátkách. Kombinace zálohové dotace a výhodného úvěru pomůže zejména rodinám, které nemají dostatek finančních prostředků na předfinancování projektu.

Vše o dřevostavbách

V rámci souběhu FOR PASIV a FOR WOOD se návštěvníci mohou setkat i s odborníky z Asociace dodavatelů montovaných domů, kteří pomohou se zorientováním se na trhu dřevostaveb, prozradí, jak se v dřevostavbách žije nebo jak funguje udržitelné stavebnictví. Připraví také doprovodný program se zajímavými hosty pro profesionály i širokou veřejnost.

„Dřevostavby se v České republice těší stále větší oblibě, protože veřejnost se intenzivněji zajímá o udržitelnost bydlení a jeho ekologický i ekonomický aspekt. Jak prospívají dřevostavby planetě? Uhlík vázaný na dřevo (téměř 1 tuna na 1 m3 dřeva) je dlouhodobě extrahován z atmosféry. Pokud dřevo neshnije nebo se nespálí, uhlík je v něm stále uložen. Použije-li se tedy strom a zpracuje na výrobky ze dřeva, uhlík končí v ‚depu‘ a zůstává tam vázán po desetiletí, možná i století. Tedy i v zabudovaném dřevě ve stavbě. Dřevěné domy fungují jako druhý les a chrání podnebí. Na veletrhu získají zájemci mnoho cenných rad a zajímavých informací,“ řekla ředitelka asociace Lenka Trandová.

Jakým odvětvím se jednotlivé veletrhy primárně věnují? Veletrh FOR PASIV je tradičním cenným zdrojem informací nejen pro ty, kdo chtějí budovat novostavbu, ale i pro všechny návštěvníky plánující rekonstrukci stávajících domů. V rámci veletrhu FOR WOOD se představí firmy a produkty oboru dřevostaveb, technologické inovace nebo moderní materiál umožňující navrhovat náročné konstrukce a konstrukční prvky dřevěných domů.

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Schminka, česká kosmetika z veletrhu FOR BEAUTY, k zakoupení na shopex.cz


S radostí Vám představujeme českou kosmetickou značku Schminka, partnera z veletrhu FOR BEAUTY, kterou nyní naleznete k zakoupení na shopex.cz. Tato česká kosmetika, vedená zkušenou MUDr. Janou Cibulkovou, nabízí možnost vytvářet kosmetiku přímo na míru vaší pleti.

Paní doktorka roky sbírala zkušenosti v italském kosmetickém průmyslu, své znalosti se rozhodla zúročit a své zkušenosti a vášeň přenesla do své vlastní značky. Tím vytvořila portfolio produktů, které je nejen krásné na pohled, ale hlavně efektivní ve svém účinku. Schminka se zaměřuje na výrobu produktů, které jsou přizpůsobeny individuálním potřebám a preferencím svých zákazníků, což je v kosmetickém průmyslu ojedinělé.

Naše partnerství s prodejcem Schminka přináší zákazníkům exkluzivní přístup k široké škále produktů skrz nás e-shop shopex.cz. Od inovativní dekorativní kosmetiky Wet&Dry, která nabízí vyšší intenzitu a výdrž díky možnosti nanášení navlhčeným aplikátorem, až po speciálně formulované produkty pro individuální péči o pleť, Schminka nabízí rozmanité produkty pro každý typ pleti.

Nakupujte nyní na shopex.cz, objednejte si produkty od kvalitní české značky a podpořte lokální produkty a inovace v oblasti kosmetiky. Staňte se součástí příběhu, který spojuje tradici, kvalitu a moderní pojetí krásy.

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Kalendář akcí pro rok 2024


Zapište si termíny našich akcí, kterých se chcete letos zúčastnit! Rozhodně je z čeho vybírat. Děkujeme vám za přízeň v minulém roce. Díky vám jsme největším a nejúspěšnějším moderním veletržním areálem v České republice. Kalendář akcí 2024 si můžete také stáhnout jako pdf soubor ZDE.

 

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Trendy v udržitelné výstavbě


1. CLT masivní dřevěné panely

 

Velkoformátové panely z křížem vrstveného dřeva (CLT) lepeného bez formaldehydu stále častěji nahrazují ostatní konstrukční systémy domů, a to v celosvětovém měřítku. Máloco pohnulo se stavebním průmyslem tak dynamicky jako tato inovace.

 

Nárůst zájmu lze částečně připsat povědomí o problémech životního prostředí a vzestupu poptávky po zelených domech, ale značnou váhu je třeba přičíst i síle architektonických trendů. CLT spojuje výhody dřeva s technologickými vymoženostmi, které umožňují vysoký stupeň prefabrikace a rychlý, bezpečný způsob stavění.

 

Stavební díly jsou řezány s milimetrovou přesností podle projektové dokumentace, což zrychluje dobu výstavby a snižuje chyby na staveništi. Možnosti architektonického návrhu budov s CLT konstrukcí jsou téměř neomezené.

 

2. Ochrana vody

 

Zvýšené obavy z dopadu omezení dodávky vody v budoucnu a náklady na ni vedou mnoho projektantů a vlastníků domů k úvahám o způsobech dalšího snížení spotřeby vody a k jejímu efektivnějšímu využití. Nejžhavějším trendem je používání sanitárních zařízení s nízkým průtokem vody (toalety, sprchové hlavice) a získávání tepla z této šedé vody (rekuperace).

 

Na vodní biotopy u domů se čím dál více nahlíží jako na možnost filtrace odpadní vody přes mokřady a kořenové čističky. Minimalizují se zpevněné plochy kolem domu se záměrem získat propustné povrchy jako rovnocennou alternativu k retenčním nádržím na dešťovku.

 

Místo anglických trávníků a okrasných rostlin se do zahrad vrací přirozená a původní vegetace s preferencí poskytování stínu, klimatizování a čištění vzduchu. A samozřejmě velký posun vpřed zaznamenaly i vegetační střechy.

 

Celý článek najdete ZDE - https://www.drevoastavby.cz/drevostavby-archiv/zdrave-bydleni/6478-trendy-v-udrzitelne-vystavbe

 

Autor: Dana Jakoubková

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


PF 2024


ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Šťastné a bezstarostné Vánoce: Objevte naši rozmanitou nabídku dárků pro všechny!


Vánoce se neodmyslitelně blíží a utečou, než si to stačíme uvědomit. Abyste se vyvarovali stresu spojeného s nákupem vánočních dárků, máme pro vás dobrou zprávu. Připravili jsme pro vás vánoční stránku, kde si každý může vybrat ty nejkrásnější dárky pro své blízké.Do naší vánoční kampaně se zapojilo mnoho našich skvělých partnerů. Společně s nimi jsme připravili akční nabídku na širokou škálu dárků a produktů, které vám a vašim blízkým pomohou udělat Vánoce nezapomenutelnými.

 

Dárky pro kutily jsme zajistili díky spolupráci s firmou Beno, která je elektrotechnickou firmou s dlouholetou tradicí od roku 1990. Jejich produkty budou skvělým dárkem pro všechny, které baví práce v dílně nebo na zahradě.

 

Pro sportovce jsme připravili špičkový cyklistický sortiment značky Spiuk. Spiuk je značka, kterou nosí cyklisti na 5 kontinentech, a to včetně extrémních podmínek jako je poušť v Marrákeši nebo ledové silnice v norském Tromsu. Spiuk je také osvědčeným partnerem při náročných závodech jako je Tour de France, XC světový pohár, olympijské hry nebo Kona Ironman. Pro všechny, kteří se věnují cyklistice, budou tyto produkty perfektním vánočním dárkem.

 

Nemohli jsme zapomenout ani na ty, kterým udělají největší radost hračky. V naší nabídce najdete nejen edukativní hračky pro všestranný rozvoj dětí z kvalitních materiálů od partera Toypex, ale také Pecka hračky, které jsou v tuto chvíli velkým hitem a potěší každého malého i velkého člena vaší rodiny.

 

Naši akční vánoční nabídku jsme rozšířili i o roztomilé dětské oblečení a pohodlné osušky, které budou dětem poskytovat pohodlí a teplíčko po každém koupání. Kromě toho nabízíme i jemnou kosmetiku speciálně navrženou pro citlivou pokožku miminek.

 

Nemůžeme zapomínat ale ani na naše čtyřnohé přátele, kteří si také zaslouží dárek pod stromeček. V kategorii 'Dárky pro domácí mazlíčky' najdete řadu skvělých produktů pro vaše psí nebo kočičí kamarády.

 

Pro všechny milovníky a milovnice krásy a kosmetiky máme širokou nabídku kvalitní kosmetiky. U nás najdete pleťovou, tělovou i vlasovou kosmetiku, která udělá každodenní péči ještě příjemnější. Samozřejmě myslíme i na vegany, pro které jsme připravili speciální nabídku veganské kosmetiky.

 

Nabídka dárků pro naše babičky a dědečky zahrnuje mnoho krásných produktů z ovčí vlny, díky kterým se budou cítit jako v bavlnce. V naší kategorii 'Dárky pro prarodiče' najdete teplé, měkké deky a polštářky z ovčí vlny, které zaručí příjemný spánek a pohodlí během chladných zimních nocí i v křesle při čtení knížky. Naše elastické ortézy na klouby poskytují podporu a úlevu od bolesti, zlepšují krevní oběh a pomáhají udržet klouby zpevněné a zahřáté. A pro ty, kteří si rádi odpočinou u televize, máme televizní pytle, které zajistí pohodlné posezení.

 

A pro všechny workoholiky máme krásné batohy, tašky na notebook nebo ergonomické židle pro zdravá záda. Ergonomické židle jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální podporu zádům a krku, což je klíčové pro udržení správného držení těla a zdraví páteře. Tyto židle jsou ideální nejen pro práci na home office, ale také pro dlouhé hodiny strávené u stolu při čtení, psaní nebo relaxaci. 

 

Sledujte naši vánoční kampaň a přijďte k nám pro dárky, které pořídíte nejen na veletrzích konaných na PVA Expo Praha. Pokud budete mít čas ve dnech 7.12. – 10.12.2023, budeme moc rádi, když se společně uvidíme na veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY. Věříme, že na shopex.cz nebo na veletrhu dárků a dekorací nějakou inspiraci na Vánoce určitě naleznete.

 

Přejeme vám kouzelné Vánoce! 

ID_1116_TEMA_Dum_a_zahrada_MyTimi_Meta_1080x1080


Plán výstaviště

Závěrečná zpráva 2023

Facebook