FOR WOOD
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Do 15. února se můžete přihlásit do prestižní soutěže Dřevěná stavba roku


Kdo se stane vítězem, který získá uznání odborné poroty a sympatie široké veřejnosti? I letos na účastníky čeká 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit své realizace či návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny nebo dřevěné interiéry. Každý účastník soutěže Dřevěná stavba roku automaticky získává hodnocení v uznávaném ratingu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (RABF) a prezentaci na vybraných stavebních veletrzích. Vítězné dílo z každé kategorie pak získá prestižní titul Dřevěná stavba roku 2023. 

 

Architekti, studia i stavitelé z celé ČR i SK se do letošního ročníku soutěže Dřevěná stavba roku mohou přihlásit do 15. února 2023.

 

„Stavby ze dřeva jsou unikátní a výjimečné, stejně jako samotný materiál, ze kterého vznikly. Naší hlavní nadační myšlenkou, kterou dlouhodobě představujeme veřejnosti je, že dřevo je naše budoucnost a jeho využíváním chráníme naši planetu a životní prostředí. To, že letos pořádáme již 13. ročník Dřevěné stavby roku, je důkazem, že poptávka a zájem po dřevěných stavbách stále roste a  že bariéry, které kolem dřeva jako základního stavebního materiálu panují, pomalu ustupují,“ uvádí ředitel Nadace Stanislav Polák.

 

Spolu s veřejností hodnotí díla i odborná porota. Ta je složená z odborníků z oblasti architektury dřevěných konstrukcí a staveb či interiérového designu. Porotci jsou rozděleni do tří hodnotících skupin podle své expertízy – na dřevěné konstrukce, dřevěné budovy a dřevěné interiéry. Přihlášená díla hodnotí zejména podle úrovně jejich technického zpracování, inovativnosti a způsobu využití dřeva. 


Vítězné projekty z loňských let je možné si prohlédnout v galerii staveb.

Prohlédněte si loňský KATALOG DŘEVĚNÉ STAVBY ROKU 2022, kde jsme pro vás připravili také zajímavosti a perličky o dřevěném stavění.

 


Více
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva 2024

Facebook